Požár stodoly 2005

Požár stodoly

Posledním požárem byl požár stodoly, který vypuknul 14.května 2005. Ve stodole byla uskladněna sláma a nasekané suché klestí. Silný vítr  oheň rychle rozšiřoval a během několika okamžiků plameny šlehaly z dřevěného štítu a ze střechy. Místní hasiči byli v několika minutách na místě. Po příjezdu na místo, se sbor rozhodl třemi proudy vody ochlazovat domovní část a střechu kolny sousedního stavení, kde plameny a odletující části eternitu hrozily dalším rozšířením ohně. Žár ohně byl tak silný, že se nedalo přistoupit ke stodole blíže než na 10m.
    O několik minut později začaly přijíždět hasičské sbory z okolních obcí. Díky nim a jejich modernějšímu technickému vybavení se mohlo začít hasit v domovní části za pomoci dýchacích přístrojů.
    Celkem zasahovalo 7 hasičských sborů mezi nimiž byly sbory z Velké Losenice, z Havlíčkovy Borové, z Polničky, z Přibyslavi a také dva sbory ze Žďáru nad Sázavou. Dále pak na místě byla policie ČR a vyšetřovatel Krajské hasičské inspekce.
    Stodolu a její vybavení se zachránit nepodařilo, ale díky rychlému zásahu hasičských sborů se zamezilo dalšímu rozšíření požáru na blízká stavení.
    Sbor se pak také podílel na odstraňování vyhořelé stodoly a zničené střechy přilehlé obytné části.

Fotografie z požáru stodoly naleznete v galerii
nebo můžete přejít kliknutím zde
pozadi
n